facebook twitter linkedin google plus behance instagram youtube vimeo logo-edx
Skip to main content

FEMECO - Yeniden Kullanılabilir Hijyen Ürünleri için Eğitim ve Farkındalık Artırma

femeco

About This Course

FEMECO-Yeniden Kullanılabilir Hijyen Ürünleri için Eğitim ve Farkındalık Artırma, AB çapındaki katılımcılara kaliteli çevrimiçi öğrenme deneyimleri geliştirip sunmayı ve bunları kolayca ve ücretsiz olarak erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan Açık Eğitim Kaynaklarına (OER) ve Açık Eğitim Uygulamalarına dayalı, yüksek performanslı bir dijital eğitim ekosistemidir. Amacı, günlük tüketim alışkanlıklarımızın çevre üzerindeki zararlı sonuçlarını ele almak, bunlarla mücadele etmek ve soruna yanıt vermek için çevre dostu ve sürdürülebilir çözümler sunmaktır. FEMECO, yetişkin eğitimi ve yaşam boyu öğrenme sağlayıcıları için çözümler sunar ve bunları, yeşil beceriler ve sürdürülebilir kalkınma konusundaki mevcut kurslarda daha eşzamansız öğrenme fırsatlarına ilişkin dijital içerikle destekler. Proje, dijital geçişi benimsiyor, geleceğe yönelik bir yaklaşımı destekliyor ve yetişkin eğitim kurumlarına uzun süredir aranan çözümler sağlıyor. Etkili dijital kapasite planlama ve geliştirme, kaynak havuzu oluşturma, dijital öğretim ve pedagojiler, açık eğitim materyali, erişilebilirlik ve katılım, yenilikçi araçların ve sürükleyici teknolojilerin kullanımı gibi konuları ele alır. Eğitim programı Avrupa Birliği tarafından finanse edilmektedir. Ders İçerikleri Eğitim programı aşağıdaki 4 Modülden oluşmaktadır: Modül 1 Yeniden kullanılabilir bebek bezleri Atık Yönetimi ve Hijyen Ürünleri Üzerine Modül 2 Dijital Araç Modül 3 Sosyal Girişimcilik ve Yeşil İşletmeler Modül 4 Yaşlı Bezleri Kılavuzu Ne öğreneceksin FEMECO eğitim kursuna katılımınızın ardından, Yeniden Kullanılabilir Hijyen Ürünleri hakkında daha derin bir anlayış kazanırken, sürdürülebilir alışkanlıkları ve uygulamaları yeşil işletmelere, dengeli ekosistemlere ve daha sağlıklı ortamlara dönüştürmek için pratik çözümler almış olacaksınız. Bu kurs kimler için FEMECO, her yaştan kadın için yeşil ve girişimcilik becerilerini geliştirmek ve onları küçük ölçekli yeşil ve sosyal girişimleri için bu becerileri uygulamaya motive etmek için yetişkin eğitimini ve yüksek öğretim kaynaklarını sermayeleştiren ve geliştiren yenilikçi bir dijital eğitim ekosistemi tasarlar ve uygular. Ayrıca, girişimcilik ve çevre becerilerini geliştirmek ve geliştirmek isteyen tüm bireylere hitap eder.

Requirements

Sürdürülebilirlik, girişimcilik, geri dönüşüm vb. ile ilgili temel terimler bilgisi.

Course Staff

Natalia Kobiernik – SEDA

Natalia, Polonya'dan bir ortak olarak proje koordinatörüdür. İki çalışma alanında diploması var: Pazarlama ve Pazar İletişimi ve İlahiyat. Çeşitli konularda 20 projede çalıştı, ancak ilgi alanına en yakın olan çevre ve kadın sorunları. Boş zamanlarında çevre atölyelerine ve ileri eğitime katılmayı seviyor. Projelerde yer almasının yanı sıra, sosyal ve yardım faaliyetlerinde de yer almaktadır.

Dr. SEFA EMRE YILMAZEL

Dr. Sefa Emre Yılmazel, Bayburt Üniversitesi Sağlık Yönetimi Bölümü'nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi'nde, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü'nde tamamlamıştır. Halen proje yönetimi, pazarlama stratejileri, araştırma yöntemleri gibi dersler vermektedir. İlgi alanları dijital pazarlama, marka yönetimi, yenilikçi pazarlama teknolojileri ve pazarlama etiğidir. Bu konularda ulusal ve uluslararası düzeyde makaleleri, kitapları ve uluslararası makaleleri ve akademik çalışmaları bulunmaktadır. Dijital pazarlama yönetimi, yeni nesiller için pazarlama, hiper-kişiselleştirilmiş pazarlama gibi alanlarda kitap bölümleri bulunmaktadır. Makaleleri marka yönetimi, dijitalleşme ve sürdürülebilirlik üzerinedir. Türkiye'de birçok TÜBİTAK projesinde yer almasına rağmen son dönemde Avrupa Birliği Projelerinde yer almıştır. 2021 yılından itibaren Avrupa Birliği Erasmus+ Programı kapsamında üç KA2 Projesinde yer almıştır.

Tana Haidar

Tana, İnovasyon ve Girişimcilik alanında yüksek lisans derecesine sahip bir Proje Yöneticisidir. Tana, kariyeri boyunca BİT ve Programlama sektöründe yeni kurulan şirketler ve şirketlerle yoğun bir şekilde ilgilendi ve bu tür modüller çeşitli profesyonel sektörlerde büyük önem taşıyor.

Frequently Asked Questions

What web browser should I use?

Open edX platformu en iyi Chrome, Edge, Firefox, Internet Explorer veya Safari'nin güncel sürümleriyle çalışır.

  1. Course Number

    FEM01
  2. Classes Start

Enroll